Yönetim Kurulu Başkanımız Telat MUŞKARA , Aydın İncirliova’da Okul yaptırıyor.

İMAS Soğutma ve Isıtma Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Talat Muşkara, Aydın Eski Milletvekili olan dayısı Nazmi Topçuoğlu’nun vasiyetini yerine getirip Nazmi Topçuoğlu adına okul yapılması için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 900 bin TL bağışladı.

Amerika’ya ilk kez incir ihracatı gerçekleştiren Ticaret Eski Bakanı, 5 ve 6´ıncı dönem Aydın Milletvekili olan Nazmi Topçuoğlu’nun ismi İncirliova Sandıklı Mahallesi´nde yaptırılacak okulda yaşatılacak.

Aydın Valiliği’nde imzalanan protokol törenine Aydın Valimiz Sayın Erol Ayyıldız, Aydın İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Eker, Sayın Nazmi Topçuoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Talat Muşkara, Hayırsever Aykut Eker ve Sandıklı Mahallesi Muhtarı Sayın Fazlı Kurşunlu katıldı. İmzalanan protokolle İncirliova’nın Sandıklı Mahallesi’nde 5 bin 200 metrekarelik hazine arazisi üzerine 8 derslikli olarak yapılacak okulda spor salonu ve konferans salonu da bulunacak. Okul bir yılda tamamlanacak.

Aydın’da hayırseverlerin eğitime desteklerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, “Hayırsever Talat Muşkara, güzel bir vefa örneği sergileyerek dayısı Nazmi Topçuoğlu adına Sandıklı’ya bir okul yaptırmak istiyor. 1956 yılında vefat eden Nazmi Topçuoğlu, 1923-42 döneminde Ticaret Bakanlığı, 5 ve 6´ıncı dönemlerde Aydın Milletvekilliği, Milli Aydın Bankası ve TARİŞ’in kurucuları arasında yer almış ve de ilk kez Amerika’ya incir ihracatı gerçekleştirerek Türkiye ve Aydın’a önemli hizmetleri dokunmuş bir büyüğümüz. Sandıklı İlkokulu ilk kez 1947 yılında Nazmi Topçuoğlu tarafından yaptırılmış. Bugün ise, yeğeni örnek bir davranış sergileyerek bu okulu yeniden inşa edecek” dedi.

“Ben Nazmi Topçuoğlu’nun küçük yeğeniyim. Aynı zamanda bir vasiyeti tenfiz memuruyum” diyen Hayırsever Başkan Sayın Talat Muşkara, “Kendi katkılarımı ilave ederek, annemin bana anlattıkları ve dayımın vasiyetinde okuduğum kadarıyla görevimi yerine getiriyorum. Ve akşam rahat uyuyacağım. Okul yapımında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. diye konuştu.

Bu tarz bağışların herkese örnek olmasını isteyen  Valimiz Sayın Erol Ayyıldız, “Akşam rahat uyuyacağım diyerek okula imza atmak, inşallah sizin gibi düşünen hayırseverlere örnek olur. Bu okuldan yetişen çocukların Nazmi Topçuoğlu gibi vatana, millete hayırlı insanlar olurlar. Kazançlı hem sizler, hem bizler hem de Aydın. Şahsım ve Aydınlılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.