BLUE-BOX ve NİCOTRA-GEBHARDT TEKNİK GEZİ ( 19-22 Kasım 2014 )

İMAS A.Ş.  TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN ÇÖZÜM UZMANLARINI ALMANYA’DA VE İTALYA’DA KALİTE İLE BULUŞTURDU.

1967 yılından beri merkezi sistem ve bilgisayar / laboratuvar odaları klimaları, havalandırma sistemleri, proses soğutması sektöründe faaliyet gösteren İMAS A.Ş. sektörün en önemli çözüm uzmanlarına Türkiye Mümessilliklerini yaptığı Almanya’daki Nıcotra-Gebhardt ve İtalya’daki Blue Box fabrikalarının kapılarını açarak uzmanların 19-22 Kasım 2014 tarihleri arasında incelemesine ve beğenisine sunmuştur.

Nicotra-Gebhardt fabrikasında özellik ile modeline göre 200-600 C sıcaklıkta çalışan, ilgili kalite belgelerine sahip, çatı tipi egzost fanları ile RLO ve RLM tipi plug fanların kaliteli imalat sistemleri ve istisnasız her vantilatörün balansının olmasının olması ilgi ile izlenmiştir.Ürünlerin gerçekten kaliteli oldukları gözlenmiştir. Her soruya cevap vermeye gayret eden Nicotra-Gebhardt yetkililerine bizleri iyi ağırladıkları için teşekkür ederiz.

Almanya’dan İtalya’ geçerek Venedik civarındaki hassas klima, her tür ve her kapasitede chiller grubu, su kaynaklı ısı pompaları ve benzeri pek çok ürünü üreten, bir teknoloji üssü sayılabilecek Blue box fabrikasına ulaştık. Blue Box fabrikasında bölgemizin satış sorumlusu Bay Roberto Bernaber Blue Box ürünleri ile ilgili bir brifing vermiştir. Üretim alanlarını hep birlikte dolaştık. Temiz, usule uygun işe özel inşa edilmiş büyük ve düzgün fabrika binasını gezdik. Her üretim hattının sonunda uygun gaz şarjının yapıldığı standart çalışma şartı ortamının yaratıldığı özel bölümleri gördük.

İtalya’da bir chiller grubu imalat yapan fabrikada bulunabilecek en kapsamlı test odalarından birisini bölümler halinde izleme fırsatını bulduk. Test odası üretimi hatlarından bağımsız ayrı bir ünite olarak çalışmaktadır. Bir heat-pump chiller grubunun gerçek çalışma koşullarının yarattığı ortamda test edilmesine şahit olundu.Laboratuvarın arka bölümünde, laboratuvardaki şartların yaratılmasını saylayan fevkalade geniş tesisat ve kazan dairesini görme imkanı bulduk.

Padova’da 400 kw kapasiteli split chiller grubunun, zor bir binada, binaların arasında yapılmış bir uygulaması incelendi. Dış ünite 27 dB(a) gibi iddialı ses basınç seviyesinde idi. İç ve Dış ünite arasındaki bakır boruların uzunluğu ise 40 metreye ulaşıyor , yükseklik farkı ise 15 metreye yaklaşıyordu.

Son günü İtalya’nın en ünlü turistik kenti olan Venedik’te geçiren misafirlerimiz, ümit ediyoruz ki teknik acıdan iyi kalitemizi anlamış ve görmüş, kafa olarak dinlenmiş olarak ülkemize dönmüşlerdir, bizler de saygı ve güvene dayalı yeni dostlar kazanmışızdır.